Kolejna zmiana organizacja ruchu na A2

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap rozbudowy obwodnicy Poznania. W ostatnich dniach ukończyli wylewanie asfaltu na prowadzącej do Świecka północnej jezdni obwodnicy pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki (155km+870 - 158km+700). Od niedzieli, 18 sierpnia prace przeniosą się na południową jezdnię i wyznaczona zostanie nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu. Równocześnie drogowcy prowadzą prace między węzłami Poznań Luboń – Poznań Krzesiny.

Od piątku, 16 sierpnia do niedzieli, 18 sierpnia na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki będzie wprowadzana nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu. Cały ruch będzie odbywał się już poszerzoną jezdnią północną, na której jest już położona docelowa nawierzchnia. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 4 pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu przypadkach bez pasa awaryjnego. W tym czasie, na jezdni południowej drogowcy będą prowadzili prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas.

Przypominamy, że drogowcy prowadzą również prace między węzłami Poznań Luboń - Poznań Krzesiny. Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) jeżdżą pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Śledź aktualną sytuację na obwodnicy Poznania: Infolinia 24/7 - +48 800 022 242,  www.autostrada-a2.pl  

Materiał nadesłany

Kolejna zmiana organizacja ruchu na A2
Kategoria: