GKS Dopiewo przed startem ligi

Nowy sezon to nowe wyzwania i nowe cele, ale także nowe twarze na pokładzie dopiewskiej drużyny. Przede wszystkim do dużych zmian doszło w sztabie szkoleniowym GKS-u, gdzie Trenera Tomasza Chojnickiego zastąpił na stanowisku I Trenera zespołu Łukasz Berczyński. Trener Berczyński jest znaną personą w sportowym życiu naszej gminy, gdyż do tej pory związany był z młodzieżowymi drużynami Korony Zakrzewo. Drugim trenerem drużyny seniorów został Mariusz Bocheński, który w sztabie szkoleniowym odpowiada przede wszystkim za przygotowanie motoryczne zespołu.

W zespole zobaczymy też nowe twarze wśród zawodników. Dzięki nawiązaniu bliskiej współpracy z Koroną Zakrzewo do drużyny seniorów dołączyli wyróżniający się zawodnicy zespołu juniorów tego klubu:

Innymi wzmocnieniami drużyny Łukasza Berczyńskiego są:
- Szymon Nowacki – bramkarz (poprzedni klub: GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne)
- Kamil Stawicki – obrońca (poprzedni klub: Unia Janikowo)
- Jakub Królik – pomocnik (poprzedni klub: Canarinhos Skórzewo)

Letni okres przygotowawczy to bardzo intensywny czas w planie treningowym GKS-u, ale także bardzo krótki bo tylko 4-tygodniowy. W tym czasie zawodnicy dumy Dopiewa trenowali 3 razy w tygodniu na własnych obiektach. W trzecim tygodniu przygotowań ze względu na przeprowadzenie przez skórzewską firmę ROL Invest zabiegów pielęgnacyjnych płyty głównej dopiewskiego stadionu, zawodnicy Trenera Berczyńskiego skorzystali z gościnności kompleksu hotelowo-sportowego – Hotel Remes Sport&SPA w Opalenicy.
Na perfekcyjnie przygotowanym boisku dalej pracowali nad formą, a także mogli skorzystać z odnowy biologicznej dostępnej w strefie SPA opalenickiego obiektu.

Przygotowanie przedsezonowe to jednak nie same treningi, ale także mecze kontrolne. Oprócz jednej gry wewnętrznej, żółto-niebiescy rozegrali aż 5 sparingów z silnymi rywalami:
03.08.2019 w Dopiewie z Victorią Września (IV liga) zwycięstwo 1:0

Trenerzy wykorzystali gry kontrolne do sprawdzenia nowych zawodników, testowania różnego rodzaju rozwiązań taktycznych i budowę silnego team’u, który w sezonie 2019/2020 V ligi ma walczyć o jak najwyższe cele. Trener Łukasz Berczyński jest bardzo zadowolony z pracy jaką wykonał zespół w tym okresie i deklaruję realizację przez drużynę założeń treningowych w 100 %.

Udany początek ligi w wykonaniu GKS Dopiewo
Zespół GKS Dopiewo zainaugurował rozgrywki V ligi wyjazdowym spotkaniem z drużyną KP Rawia Rawicz. Mimo słabszej postawy w pierwszej połowie i wyniku 2:0 dla rawickiej jedenastki, w drugiej połowie podopieczni Trenera Berczyńskiego rehabilitują się i zdobywają 3 bramki wygrywając całe spotkanie 2:3. Gol na wagę trzech punktów został zdobyty w 93 minucie. Bramki w tym meczu zdobywali: Patryk Stawiarski, Przemysław Halasz, Maciej Winnicki. Ostatecznie Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zweryfikował to spotkanie jako walkower na korzyść GKS-u, za grę nieuprawnionego zawodnika w szeregach Rawii Rawicz.

W II kolejce dopiewski zespół przyjmował na własnym boisku drużynę Promienia Krzywiń i przed własną publicznością pewnie wygrał ten pojedynek 3:0 (1:0). Bramki w tym spotkaniu strzelali: Hubert Makowski, Łukasz Goiński oraz Kamil Kołodziej.