Petycja ws. przepełnionych autobusów linii 729

W porannych godzinach szczytu na niektórych trasach autobusy są przepełnione. Mieszkańcy Zakrzewa Aleksandra Sulejewska, Dominik Kubiak oraz Filip Grabowski apelują o zmianę tej sytuacji. Opracowali petycję do władz naszej gminy w sprawie zwiększenia częstotliwości autobusów na trasie nr 729 lub podstawienia większych pojazdów.

Treść petycji:
"Zakrzewo, dnia 6 września 2019 roku

Szanowni Państwo
Przedstawiciele Urzędu Gminy Dopiewo

My, niżej podpisani, zwracamy się z uprzejmą prośbą o poprawę sytuacji dot. kursów linii autobusowej 729. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy po codziennych przejazdach z naszej gminy do Poznania i z powrotem, które nie spełniają naszych oczekiwań.
Codziennie w godzinach porannych (6:00 - 8:00) oraz w godzinach popołudniowych (14:30 - 16:30 ) na linii autobusowej 729, liczba pasażerów znacznie przekracza dopuszczalną normę, która pozwoliłaby na przejazd w bezpiecznej atmosferze do celu. Problem polega na tym, że autobusy są tak przeładowane, że ludzie nie mogą nawet wejść do pojazdu, lub w środku transportu panuje taki tłok, że nie można swobodnie zrobić chociażby kroku. Warto wspomnieć również o problemach z odbiciem karty PEKA, gdyż często zdarza się, że ludzie nie są w stanie podejść do czytnika, czy kupić papierowej wersji biletu u kierowcy.
Powagę sytuacji potęguje fakt, iż dojazd z punktu A do B staje się zarówno męką dla pasażerów jak i kierowcy, który zwyczajnie nie może otworzyć oraz zamknąć drzwi pojazdu, co prowadzi do wielu, często niepotrzebnie frustrujących sytuacji oraz wydłuża czas przejazdu. Liczba pasażerów jest tak duża, że autobus 10,5 czy 12 metrowy zwyczajnie nie daje sobie rady. 
Rozwiązaniem, które widzimy jest podstawienie większego taboru na trasę w podanych przez nas godzinach lub zwiększenie częstotliwości kursów linii 729. Dzięki wprowadzeniu postulowanych zmian moglibyśmy zapobiec przeładowaniu autobusów i znacznie ułatwić drogę do pracy czy szkoły. Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby.

W imieniu mieszkańców gminy Dopiewo
Aleksandra Sulejewska
Dominik Kubiak
Filip Grabowski
"

Póki co podpisy są zbierane tylko online: https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/ZTM_Pozna_STOP_tlumom_w_729_Poprawa_transportu_na_terenie_Gminy_Dopiewo_i_Poznania/?fbclid=IwAR3faJvfucXxBOFwcCc9VexxNmNgBV8MTaHaO6xTeiEi1m3FdO1OC0fpq0g

Zachęcamy do podpisywania i trzymamy kciuki za powodzenie inicjatywy.

Agnieszka Wilczyńska

AKTUALIZACJA: W tym samym dniu co opublikowaliśmy powyższy materiał, czyli 9.09 na stronach Urzędu Gminy pojawiła się bardzo pozytywna informacja: „Dodatkowe kursy autobusów 729 ow godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców, Gmina Dopiewo wprowadziła dwa dodatkowe kursy autobusu 729 . Zmiana w rozkładzie jazdy obowiązywać będzie od pierwszego poniedziałku października. W szczycie porannym dodatkowy autobus 729 odjedzie z Dopiewa ok. godz. 7:00, a w szczycie popołudniowym - z poznańskich Ogrodów - ok. godz. 14:00 - 14:30.” Brawo za szybką reakcję.

Petycja ws. przepełnionych autobusów 729
Kategoria: