Koncert dla Wiktorii

W piątek, 6 września na terenie RSP Dąbrówka odbyła się niezwykła impreza charytatywna. Zbierano pieniądze na operację małej Wiktorii.

Była to niezwykła impreza pod wieloma względami.

Charytatywnie dla Wiktorii Kopniewskiej
Po przeliczeniu pieniędzy w puszkach, z biletów (cegiełek) oraz podsumowaniu licytacji wyszło ponad 141 tys. zł. Brawo! Ostateczna kwota zostanie podana w ciągu tygodnia.

To nie koniec. Wiki zakwalifikowała się na terapię komórkami macierzystymi, która jest prowadzona w szpitalu w Bangkoku. Jej koszt to 30 tysięcy dolarów. Termin operacji - 14 października 2019. Czasu jest coraz mniej.
Wiktoria Kopniewska skończy w listopadzie tego roku roku 5 lat. Nie chodzi samodzielnie, nie siedzi bez pomocy innych, nie mówi... Nie jest w stanie bawić się z innymi dziećmi, pójść z mamą na plac zabaw, pobiegać z tatą w parku. Jej grafik jest przepełniony- zajęcia z całym sztabem specjalistów to codzienność Wikuni. Operacja to nadzieja na rozprawienie się z ograniczającym Ją napięciem mięśniowym, wadą wzroku i zrealizowanie marzeń o samodzielności.

Więcej na https://zrzutka.pl/przetwornia-dobra
Zachęcamy Państwa do włączenia się w zbiórkę! Tak niewiele już brakuje!

Kulturalnie
Impreza odbyła się na terenie Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Dąbrówce, która na ten jeden dzień zmieniła nazwę na „Przetwórnia Dobra”.
Na głównej scenie odbywały się koncerty i licytacje. Wystąpili między innymi: Zofia Liwerska, Roxana Tutaj i Good Omen; Gemela Blues Band, Vivienne. Gwiazdami wieczoru była Kasia Wilk, zespół LemON oraz zespół De Mono. Wszyscy artyści pokazali się z najlepszej strony, dając wspaniałe widowiska. Mnie najbardziej zapadnie w pamięci „Sen o Wiktorii” w konaniu zespołu Lemon (z repertuaru zespołu Dżem”) oraz cały ostatni koncert zespołu De Mono. Zabrakło mi co prawda największych przebojów, ale i tak wzruszyłam się do łez.

Prowadzącym był redaktor Maciej Narożny z Radia ESKA. 
Do tego na terenie Przetwórni porozstawiane były stoiska z najróżniejszymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Towarzysko
Pierwszy raz odkąd obserwuję nasze gminne sprawy widziałam, żeby społeczność Dąbrówki tak gremialnie wyszła z domów. Oczywiście „Przetwórnię dobra” odwiedzili nie tylko lokalni sąsiedzi, naliczono łącznie około 4 000 osób. Przyjechali tu mieszkańcy dalszych zakątków naszej gminy, ale i Poznania czy innych miejscowości naszego regionu. Niemniej, od kiedy sięgam pamięcią, to do tej pory chyba nie było tu tak dużej imprezy (pomijając festyny szkolne i kościelne) i w jednym miejscu nie spotkałam tak wielu znajomych twarzy. Wszyscy mieli znakomity nastrój. Atmosfera pomagania, wpierania udzielała się wszystkim.
 

Dobrzy Ludzie
Organizatorem wydarzenia był Pan Tomasz Zagórski, który chce pozostać w cieniu. Potrafił on zmobilizować całe zastępy dobrych ludzi, którzy wsparli imprezę swoim czasem, umiejętnościami, pracą, zasobami. Pomagali jak umieli – za to im wszystkim z całego serca serdecznie dziękujemy.

Agnieszka Wilczyńska
 

Koncert dla Wiktorii Dąbrówka 6.09.2019
Kategoria: