Zmiana organizacji ruchu na ul. Granicznej i Pasjonatów w Dąbrowie

Od sierpnia ciągnie się temat przebudowy ulic Granicznej oraz Pasjonatów w Dąbrowie. W związku z rozpoczęciem funkcjonowania centrum logistycznego, zmieni się organizacja ruchu na tych ulicach.

We wrześniu prowadzono prace na ul. Granicznej w Dąbrowie. Mieszkańcy mieli wątpliwości czy to nie budowa drogi dla kurierów.

- Prace nie mają nic wspólnego z budowanym magazynem. - Odpowiadał zapytany o to Wójt Gminy. - Rzeczywiście po oddaniu hali magazynowej ze względów bezpieczeństwa zmieniona zostanie organizacja na ul. Pasjonatów na ruch jednokierunkowy. W chwili obecnej (red. wrzesień 2019) trwają prace projektowe wskazanej wyżej drogi serwisowej, na odcinku od węzła do węzła. Przebudowa będzie realizowana najwcześniej po 2020 roku i zostanie podzielona na etapy.

16 października odbyło się spotkanie Wójta z radnymi Dąbrowy. Po spotkaniu radny Przemysław Miler w jednym z serwisów społecznościowych opublikował informację:
Wójt argumentuje, że nowa organizacja jest wynikiem wniosku mieszkańców, gdyż stanowi zagrożenie dla poruszających się tą drogą pieszych i rowerzystów.
Nie ma szans na jej zmianę. Nowa organizacja prawdopodobnie zacznie obowiązywać już za dwa, trzy tygodnie.
Od ul. Szkolnej do Piaskowej będzie obowiązywać tak jak dotychczas czyli dwa kierunki ruchu.
Natomiast od Piaskowej do Ronda przy węźle Dąbrówka/Skórzewo jeden kierunek w stronę południową z wyznaczoną pieszojezdnią po wschodniej stronie jezdni czyli po lewej stronie jadąc od Piaskowej. W kilku miejscach zamontowane zostaną spowalniacze wyspowe tzw. berlinki.
Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że najprawdopodobniej w 4 kwartale przyszłego roku wybudowana i oddana zostanie do użytku pierwsza część poszerzonej Pasjonatów.
Na odcinku 700 m od firmy „DHL” do wiaduktu przy ul. Leśnej. Obecnie trwają prace projektowe. I zabezpieczane są środki finansowe.
Niestety przez ten okres mieszkańcy będą zmuszeni na szukanie alternatywnych tras dojazdowych.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że deweloper ma partycypować w koszcie budowy.

Agnieszka Wilczyńska

 ul. Graniczna w Dąbrowie (fot. Pani Agnieszka)
Kategoria: