DUATHLON ŻARNOWIEC – nowa trasa – złota jesień

Piękna, wręcz wiosenna pogoda przyciągnęła na start 196 uczestników – jak do tej pory najwięcej w całej czteroletniej historii imprezy.  116 uczestników podjęło się rywalizacji indywidualnej, natomiast 80 osób startowało w dwu osobowych sztafetach.

W tym roku trasa została wydłużona  o 4 km odcinka rowerowego – mówi Marcin Napierała – dyr. GOSiR w Dopiewie – organizator zawodów. Wydłużając trasę wyrównaliśmy szanse zawodnikom których mocniejszą stroną jest jazda rowerem. Tomasz Konwicki – pomysłodawca trasy dodaje, że nowa, mała pętla rowerowa znacznie podniosła poziom wyścigu oraz uatrakcyjniła trasę, która i tak posiada niezwykle trudne jak na nizinną Wielkopolskę ukształtowanie terenu.

Pierwszy etap to około 3 km biegu, drugi etap to 16 km na rowerze i na koniec najbardziej wymagający pełen podbiegów trzeci etap czyli bieg około 4,5 km.

Ładna pogoda sprawiła, że na trasie pojawiło się wielu kibiców. Tegoroczne zawody wygrał w kategorii open Sylwester Swat ze Skórzewa (czas 1:11:13)  drugi był Mateusz Kozinoga z Poznania (1:13:35), trzeci Krzysztof Śliwa z Częstochowy (1:14:27). 

Wśród Pań najlepsza okazała się Emilia Korbanek z Poznania (1:36:02), druga Edyta Swat z Przeźmierowa (1:38:23) a podium uzupełniła Aleksandra Libera z Poznania (1:40:40)

W rywalizacji sztafet  najlepsi okazali się KAT 1.  „Klopsy” – Iwona i Aleksandra; KAT 2. „Wściekłe Koty” – Tomasz i Krystian, KAT 3. „Cytadela by Night” - Krzysztof i Robert,  KAT 4. „SIM Dopiewo” – Józef i Paweł.

Medale i nagrody wręczał Wójt Gminy Adrian Napierała oraz Paweł Owczarzak sponsor – właściciel sklepu rowerowego ROWER TRAMP ze Skórzewa.

Na uczestników, na mecie czekała gorąca zupa oraz herbata. Słodkościami za symboliczną złotówkę przeznaczoną na cel charytatywny częstowała Fundacja Aktywny Stęszew wspierając tym samych rehabilitację małego Dawidka. 

Organizatorem zawodów jest Gmina Dopiewo - Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerami strażacy OSP Palędzie i  Zakrzewo, Straż Gminna z Dopiewa, Policja z komisariatu w Dopiewie i Stęszewie, Nadleśnictwo Konstantynowo.

Także: Linea Developer, Mornel.com, Marago Fit catering dietetyczny z Lubonia, Sklep Rowerowy ROWER TRAMP, Decathlon Komorniki, E1 Gokart, e-plecaki.pl z Dąbrowy, Reka Rubber z Dopiewa. Patronat medialny – Nasz Głos Poznański.

Paulina Nowacka, GOSiR w Dopiewie

DUATHLON ŻARNOWIEC 2019 (zdjęcie nadesłane)
Kategoria: