Od marca autostradą A2 pojedziemy drożej…

Początek roku przyniósł nam podwyżki cen w wielu sektorach gospodarki i produktach codziennego użytku. Niestety nie ominęło to również najdroższej autostrady A2 w Polsce na odcinku od Nowego Tomyśla do Konina zarządzanej przez spółkę Autostrada Wielkopolska.

 

Podwyżka cen wejdzie w życie od 2 marca 2020 od godziny 6 rano. Po zmianie cennika ceny na każdej z bramek wzrosną odpowiednio dla każdej kategorii pojazdu. Jadąc motocyklem, autem osobowym oraz busem bez bliźniaków z tyłu (kat.1) zapłacimy 22 zamiast 20 zł. Kierowcy aut o dwóch osiach z przyczepami oraz na bliźniakach z tyłu (bez przyczepy, kat. 2) będą musieli zapłacić 33 zł zamiast dotychczasowych 31. Podróżujący busem na bliźniakach i z przyczepą (kat. 3), na każdej bramce będą musieli zapłacić 50 zamiast 47 zł.

Nie jest to miła wiadomość zwarzywszy, że trasa liczy jedynie 150 km i jest podzielona na trzy 50 kilometrowe odcinki. Zapowiadana podwyżka cen umocni odcinek autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem jako najdroższa trasa w naszym kraju.

Dla przypomnienia dodam jeszcze, że na początku roku 2017 stawka za samochód osobowy lub motocykl na odcinku 50 km wynosiła 17 zł.